Olej ze „świętego drzewa”- o cudownych właściwościach olejku moringa

Bardzo, bardzo daleko, za siedmioma górami i siedmioma rzekami, u podnóża największych gór świata rośnie sobie cudowne drzewo, przez wielu nazywane „drzewem życia”… Tak można by zacząć opowieść o niesamowitych właściwościach drzewa, z którego pestek pozyskiwany jest olej o równie niesamowitych właściwościach. Ponieważ jednak nie zamierzamy opowiadać Wam bajek, tylko prawdziwe, potwierdzone naukowo fakty porzucimy ten styl bajdurzenia. Panie i Panowie- oto zbiór ważnych informacji o cudownym drzewie moringa:

   1. Każda część olejodajnego drzewa moringa jest użyteczna. Kora, korzenie, liście, owoce i nasiona
   2. Moringa jest niczym mityczna hydra- o jej cudowności decyduje fakt, że łodyga odrasta nawet po wycięciu i nie potrzebuje wcale wydajnej ziemi, by się ukorzenić i z powodzeniem wzrastać w górę. Z tego powodu w Afryce została nazwana nebedies, czyli „nigdy nie umierające drzewo”
   3. Nie koniec cudowności. Zmiażdżone owoce Moringi z powodzeniem oczyszczą nawet bardzo zanieczyszczoną wodę. Pomyślmy jakie znaczenie globalne może mieć ta cecha biorąc pod uwagę, ze zła higiena, opłakane warunki sanitarne i zanieczyszczona woda zabija ponad półtora miliona ludzi na całym świecie.

Proszek z liści moringa jest niezastąpiony w walce z niedożywieniem lub niewłaściwym odżywianiem. Są w nim zawarte WSZYSTKIE AMINOKWASY, AŻ 46 ANTYOKSYDANTÓW,

olej-moringa.jpgNIEMAL WSZYSTKIE WITAMINY ORAZ NIEBYWAŁA ILOŚĆ KWASÓW TŁUSZCZOWYCH.

Dla przykładu:

  • zawiera około 1,5 więcej aminokwasów niż jajka
  • niemal 2x więcej błonnika niż ziarna pszenicy
  • prawie 5x więcej witaminy E niż kiełki pszenicy
  • prawie 7x więcej witamin z grupy B niż drożdże
  • prawie 9x więcej żelaza niż schab z wołowiny
  • 25x więcej żelaza niż w szpinaku
  • 15x więcej potasu niż banany
  • 17x więcej wapnia niż w mleku
  • 10x więcej witaminy A niż w marchewce
  • posiada 37x lepsze właściwości utleniające niż winogrono…
  • … i na tym lista się nie kończy; można by długo jeszcze wymieniać owe cudowne właściwości
 1. To nagromadzenie wszelkich dobroczynnych kwasów, witamin, aminokwasów decyduje o tym ,że drzewo genialnie naprawia nasz organizm. Reguluje bowiem nadciśnienie, działa antybakteryjnie, zwalcza wszelkie niekorzystne dla naszego ciała grzyby, rozprawi się z wirusami, dotleni mózg, zadba o nasze kości i zęby, zwiększy laktację u młodych, karmiących piersią mam, ochroni wątrobę i serce.

A co z kosmetycznymi właściwościami olejku z drzewa moringa? W tej dziedzinie mamy również bardzo dobre wiadomości. Wszystkie zawarte w olejku witaminy, minerały i dobre kwasy tłuszczowe można z powodzeniem zaprzęgnąć do walki o piękną skórę, ciało, paznokcie i włosy. Jego wszechstronność jest imponująca, a zatem:

  1. JAKO SERUM NA TWARZ – doskonale ją oczyści i odżywi. Oczyści pory i przyspieszy gojenie się wszystkich niechcianych zmian skórnych. Zwalczy też wszelkie zmarszczki i pozwoli zachować piękną młodą skórę, również w newralgicznych miejscach pod oczami.
  2. DODANY DO MASECZKI– można go dodać zarówno do maseczki na twarz i ciało jak i do tej na włosy. Już po pierwszym użyciu widać niesamowite efekty odnowienia, odmłodzenia i regeneracji skóry.
  3. W POSTACI OLEJKU DO CIAŁA– użyty na suchą lub mokrą skórę pozwoli długo cieszyć się pięknym i jędrnym ciałem.
  4. DODANY DO ŻELU POD PRYSZNIC LUB SZAMPONU DO WŁOSÓW– zwalczy wszelkie podrażnienia i infekcje na ciele, a ponadto zapewni skórze ochronę podczas depilacji.
  5. UŻYTY NA DŁONIE I STOPY JAKO KOMPRES LUB MASKA– cudownie je zregeneruje, odmłodzi i odżywi.
  6. UŻYTY DO OLEJOWANIA WŁOSÓW– tego trzeba po prostu doświadczyć na własnych puklach. Zdrowe, pełne blasku, nawilżone, o idealnej gęstości i odporności.

Ostatni imponujący fakt: nie trzeba go przechowywać w lodówce, ponieważ w temperaturze pokojowej nie jełczeje i nie traci swych cudownych właściwości.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *